16 druhů bolestí, které jsou přímo spojené s vaším emočním stavem

28.02.2016 19:19

 

Bolest je jedním z nejběžnějších pocitů našeho těla. Věděli jste ale, že se emoční stav může projevit i na vašem těle? I v dospělosti se musíme hodně učit a dalším bodem by mohla být životní lekce, jak se vyhnout bolesti.

Jakmile toto začleníte do vašeho života, pochopíte jeho principy a naučíte se pracovat s emocemi tak, aby bolest z vašeho života jednoduše vymizela.

Zkušenosti z vašeho života se projevují přímo na vašem těle

bolestPokud se setkáte s emočním stresem, vaše tělo vám ukáže, co je přesně za problém. Vaším jediným úkolem je rozpoznat, o jaký druh bolesti se jedná.

1. Bolest svalů představuje zaseknutí na životní cestě, kdy cítíte, že ji nemůžete jen tak změnit. Souvisí také s flexibilitou v práci, doma nebo ve svém nitru.

2. Bolesti hlavy značí problém v rozhodování. Migrény, ke kterým neustále dochází, vám signalizují, že je čas učinit rozhodnutí. Najděte si proto čas jen pro sebe a věnujte ho relaxu, abyste měli prostor utřídit si myšlenky. Uvidíte, že s čistou hlavou vám půjde rozhodování samo.

3. Bolesti šíje značí potíže s odpuštěním druhým nebo dokonce sobě samotným. Pokud máte bolesti v této oblasti, soustřeďte se u ostatních zejména na jejich kladné stránky a vědomě pracujte na odpuštění.bolest

4. Bolest v rameni může znamenat, že na sobě nosíte skutečně velkou emocionální zátěž. Zaměřte se proto na reálném řešení vašeho problému a přenechejte některá rozhodnutí i na ostatních lidech. Nenechávejte všechnu tíhu světa jen sami na sobě.

5. Bolest v dásních se vztahuje k nějakému rozhodnutí, které nad vám neustále visí. Buďte jasní ve svých cílech a jděte si za nimi.

6. Žaludek vás trápí, pokud v sobě máte nějaké negativní emoce. Nepříjemné pocity v žaludku mohou znamenat i smutek, který vás trápí.

7. Bolesti v horní části zad znamenají, že vám chybí emocionální podpora nebo se cítíte nemilovaní. Pokud jste sami, vaše tělo vám přikazuje, že nastal čas se s někým novým seznámit.

 

8. Bolest v dolní části zad ukazuje, že máte příliš velké obavy o vaše finance. Je tedy správný čas, abyste si zažádali o zvýšení platu a zvážili vaše domácí účetnictví.

9. Bolesti v lokti jsou spojovány s odporem ke změně ve svém životě. Pokud jsou vaše paže ztuhlé, může to znamenat, že za sebe necháváte rozhodovat druhé a vůbec se vám to nelíbí. Najděte odvahu věci změnit.

10. Bolest v rukou symbolizují nedostatek spojení s druhými, porozumění a přátelství. Snažte se proto některá přátelství obnovit nebo získat nová.

11. Bolest v bocích, tedy v kyčlích, je známkou hned několika problémů. Můžete být nesví z nových změn ve vašem životě a máte strach prosadit své velké myšlenky. Může to ale být také v důsledku nedostatku lásky a podpory.

12. Bolest kloubů obecně ukazuje, jako bolest svalů, nedostatek flexibility. Nebojte se otevřít novým způsobům myšlení, lekcím a životním zkušenostem.

13. Bolest kolen může znamenat, že vás trápí váš vztah k někomu druhému a máte problém přijímat věci takové, jaké jsou. Napětí kolem kolene může být také spojeno se vztahem k vám samotným a vnitřek kolena odkazuje na problémy v okolí, práci či s přáteli.bolest

14. Bolesti zubů vyjadřují skutečnosti, že se vám nelíbí vaše každodenní situace a neustále vás ovládají negativní emoce. Nezapomeňte se soustředit i na pozitivní stránky života.

15. Bolest v kotníku je signálem, že si neudělujete žádné právo na potěšení. Je čas, abyste se na chvíli zastavili, udělali si něčím malým radost a třeba okořenili i váš milostný život.

16. Bolest nohou vás přepadá, pokud trpíte depresí. V nohou se usazuje nejvíce negativní energie, a proto byste měli vpustit do vašeho života trochu malých i velkých radostí. Pořiďte si domácího mazlíčka, najděte se v novém koníčku nebo se pokuste v sobě odhalit novou vášeň. Ale hlavně usilujte o trochu radosti.

Pokud trpíte některou z těchto bolestí, je na čase, abyste něco ve svém životě změnili. Odstraňte své každodenní bolesti a udělejte si svůj život o něco lehčí, barvitější a krásnější.

Zdroj: ceskozdrave.cz/16-druhu-bolesti-ktere-jsou-primo-spojene-s-vasim-emocnim-stavem/

Zpět