9 babských léků, které opravdu fungují

30.12.2017 02:07

The Hearty Soul

Shromáždili jsme několik zajímavých doporučení našich babiček, co se týče léčby nejrůznějších potíží. Budete se divit, ale opravdu fungují:

Rozinky na artritidu

Je to tak, tyhle svrasklé, sladké bobulky, které nejčastěji najdete v dětských krabičkách na svačinu a zapečené v sušenkách, opravdu ulevují při artritidě!

Prarodiče říkají, že stačí namočit přes noc zlaté rozinky do několika lžic džinu. Vitaminy z rozinek, podpořené protizánětlivými účinky jalovce, z nějž se vyráběl džin, zmenší otok a zmírní vaši bolest. Ne, opilí nebudete, ale je to dobrá výmluva, proč po troškách konzumovat celý den lahodný džin!

Celer na zápach z úst

Podle některých babiček celer řeší problém zápachu z úst. Není třeba neustále kupovat žvýkačky – prostě si odřízněte kousek celeru, pořádně ho požvýkejte a zápach zmizí. Další potraviny, které bojují proti zápachu z úst, najdete tady!

Citron na bolení uší

Výsledek obrázku pro lemon earache

Další výstřední doporučení. Když prý vymačkáte trochu citronové šťávy na tyčinku určenou k čištění uší a zastrčíte ji do pobolívajícího ucha, vše se upraví. Citronová šťáva stabilizuje pH uvnitř v uchu a postará se, aby bylo jako nové.

Kopřivy na padání vlasů

Logicky to dává smysl, protože v kopřivách je mnoho bílkovin, vápníku, fosforu, železa, horčíku, betakarotenu, vitaminu C a vitaminů skupiny B – většina z toho vlasům svědčí, jak co se týče jejich růstu, tak jejich kvality. Naše vlasy se skládají z velké části z bílkovin, takže není divu, že je listy kopřivy udrží silné a lesklé.

Kopřivové listy prostě zalijte vařící vodou a trochu zchladlý čaj pijte.

Upozornění: Kopřiva obsahuje hodně křemíku, který je sice také velmi užitečný, ale ve vysokých dávkách může škodit. S pitím kopřivového čaje to tedy nepřehánějte.

Yamy na menopauzu

Yam (jam) se snadno splete se sladkým bramborem, ale pozor, není to totéž. Yamy mají tlustší, hrubší slupku a jsou tmavší. Z nutričního hlediska je v nich mnoho vitaminu C a provitaminu A, který vám pomůže srovnat hormonální hladiny, a hromady vlákniny, která snižuje cholesterol.

Recept na výborný pečený yam je třeba tady!

Olivy na kinetózu

Tak tohle opravdu zní jako babská povídačka… ale něco na tom možná bude, protože olivy mají vysoký obsah taninů, které brání tvorbě nadbytečného množství slin. Všichni známe ten pocit těsně předtím, než se nám udělá opravdu špatně – máme ústa plná slin. Právě proti tomu olivy pomáhají a vy si to můžete sami vyzkoušet, až se vydáte na další cestu autem.

Kuchyňská soda na zánět močových cest

Naše babičky měly odpověď na všechno a důkazem je tento tip, který opravdu funguje. Rozmíchejte trochu kuchyňské sody ve sklenici vody, vypijte a nepříjemné řezání a pálení bude zakrátko pryč. Soda působí proti infekci tak, že vytváří zásaditější prostředí v močovém měchýři, a tím brání škodlivým bakteriím v dalším množení.

Pokud se infekce nepoddá nebo pokud je příliš silná už na začátku (horečka, velmi silná bolest), rozhodně neodkládejte návštěvu lékaře.

Sušené meruňky na špatné trávení.

Na sušené meruňky přísahá můj děda. Po každé večeři si vždycky dá přesně pět sušených meruněk. Říká, že se mu pak lépe tráví. Sušené meruňky v sobě mají extra množství vlákniny, která žaludku a střevům pomáhá v jejich práci a předchází nadýmání. Pokud se tedy po jídle necítíte nejlépe, zkuste podpořit trávicí proces hrstí sušených meruněk.

Brambory na kousance od pavouků

Výsledek obrázku pro potato on spider bite

Tuhle určitě znáte od svých prarodičů a možná na té radě něco je… syrové brambory mají protizánětlivé účinky a tlumí svědění, což je přesně to, co potřebujete, když vás kousne nějaký hmyz nebo pavouk. Přiložte tenký plátek brambory na postiženou oblast (případně jej připevněte obvazem či tenkou látkou) a nechte několik minut působit.

Až vám příště děda nebo babička budou radit něco podobného, neprotáčejte oči a vyzkoušejte to! Existuje slušná šance, že ta věc bude fungovat, i když bude znít úplně střeleně!

 

Zdroj

Zdroj: https://veksvetla.cz/9-bizarnich-babskych-leku-ktere-opravdu-funguji/ 

 

Zpět