Chraňte se před slunečním zářením přírodními prostředky

30.06.2012 23:16

Je pravda, že každý potřebujeme pravidelný příjem slunečního záření, ovšem je třeba počítat s tím, že existují určité limity, kolik je ho kůže schopná pojmout. Ani pokud máte světlou pokožku a snadno se spálíte, nepotřebujete používat opalovací krémy plné chemických látek, konzervantů a umělých barviv. Existují přírodní substance a alternativní cesty, které dokáží kůži obrnit proti slunečním paprskům stejně dobře.

Tou nejsnazší cestou je samozřejmě fyzická bariéra. Čepice, dlouhý rukáv a další druhy oděvů ochrání kůži před sluncem nejspolehlivěji. Široký volný klobouk je na léto ideální, protože skvěle ochrání váš obličej od přebytečného záření, ale například dlouhý rukáv už v letních měsících tak praktický není.

Sezamový olej je označován za jednu z nejlepších přírodních látek poskytujících ochranu proti slunci. Získává se lisováním sezamových semínek a pro lidskou pokožku má mnoho léčebných přínosů. Nejenže pokožku zvlhčuje, ale také dokáže zablokovat až 30% UV záření. Je zároveň bohatý na antioxidanty, takže dokáže pomoci neutralizovat volné radikály vytvářené při styku s UV paprsky.

Konopný olej je další přírodní látka poskytující ochranu před sluncem. Ačkoli se neví přesný ochranný faktor, konopný olej se často používá při mírném slunečním záření, a to buď sám o sobě, nebo také v kombinaci s chemickými látkami v běžných opalovacích krémech.

Konopný olej je přínosný, jelikož odvádí některé UV paprsky, a přitom neovlivňuje absorpci důležitého vitamínu D. Dále pomáhá obnovovat poškozenou pokožku a zvláčňuje ji. Obsahuje esenciální mastné kyseliny, vitamín E a chlorofyl – důležité to antioxidanty.

Kokosový olej neblokuje sice tolik slunečních paprsků jako výše zmiňované – zvládne jich odrazit zhruba 20%, ale má zase jiné vlastnosti, díky kterým je pro mnoho lidí ochranným prostředkem číslo jedna. Například krásně voní a po aplikaci dodává tělu úžasný lesk. Skvěle také zvlhčuje pleť, a přitom je lehký a nezanáší póry, jako to dělají některé jiné oleje.

Oleje bavlněný, arašídový nebo olivový chrání přibližně stejně jako olej kokosový, avšak kvůli jejich „těžší“ nátuře nejsou vhodné pro všechny typy pleti. Jojobový olej a bambucké máslo jsou vhodné pro ty, kteří hledají pouze nízký stupeň ochrany, jelikož blokují jenom 4% UV záření.



 

Autor

Danna Norek
Přeložil: Honz4
Zdroj: https://www.naturalnews.com/033261_natural_sunscreen

Zdroj: www.naturalmagic.cz

Zpět