Tipy, jak minimalizovat toxické zatížení a zefektivnit detoxikační úsilí

Tuky ve stravě

I když budete svědomitě pojídat všech pět uvedených detoxikačních potravin, nebude proces dostatečně efektivní, pokud nebudete mít pevně v ruce své stravování. Při eliminaci těžkých kovů je velmi přínosné konzumovat méně tuků než obvykle. Jestliže se snažíte své tělo zbavit rtuti a jiných těžkých kovů, může nadbytek tuků zbrzdit nebo úplně zastavit vaše úsilí, protože tuky mívají sklony natáhnout do sebe těžké kovy, které hodláte dostat z těla ven. Nemusíte jíst úplně netučnou dietu, jen množství tuku trochu poredukujte. Ve většině případů postačuje snížit každodenní příjem tuku asi o čtvrtinu. Nemá to nic společného s ne-/užitečností tuků ve stravě, jedná se jen o postup, jehož cílem je snížit v krvi hladinu tuků, které by do sebe nasály uvolněné těžké kovy a bránily jim opustit organismus. Příznivé důsledky detoxikace se dostaví, i když tuto změnu neuděláte, ale nebudou tak výrazné a nepřijdou tak rychle.

Citronová voda

Při detoxikaci od těžkých kovů je naprosto nezbytné, abyste byli po celou dobu jejího trvání dostatečně hydratovaní. Detox bez dostatku vody je jako vynášení koše do popelnice, k níž nejezdí popeláři. Představte si, že pořádně naplníte popelnici, ale nikdo ji nepřijede vyvézt. A tak to jde dnem za dnem: odpad se kazí a ještě přibývá další. S každým dnem je o něco toxičtější. To samé platí pro detoxikaci vašeho těla! Při detoxikačním úsilí se „odpad“ uvolní z tkání a buněk, ale pokud se ho dostatečně často nezbavujete, usazuje se znovu zpátky a páchá přitom další škody.

Detoxikaci velice napomůže, když každý den začnete vypitím dvou půllitrových (16 oz) skenic vody, do nichž jste vymačkali půlku čerstvě rozříznutého citronu. Ten citron je důležitý, protože většina vody průmyslovou úpravou přijde o svůj faktor živosti a čerstvá citronová šťáva do vaší „umrtvené“ vody znovu vdechne život, jelikož voda, která se v něm nachází, je živá. Čerstvá citronová šťáva podpoří schopnost vody lapat toxiny a vyplavovat je z organismu ven. Po probuzení se takto hydratujte, očistěte svůj organismus aktivovanou vodou. Pak dopřejte svým játrům asi půlhodinu na vyčištění a až pak si snězte snídani. Pokud se tohle stane součástí vaší každodenní rutiny, může se váš zdravotní stav dramaticky zlepšit. Pro extra sílu můžete do citronové vody přidat lžičku tepelně neupraveného medu a trochu črstvě nastrouhaného zázvoru. Vaše játra si stáhnou med, aby si doplnila zásoby glukózy, a přitom uvolní hluboko usazené toxiny, aby uvolnily místo.

Šťáva z listů aloe vera

Dalším vynikajícím doplňkem detoxikačního režimu je pití čerstvé šťávy z listů aloe vera. Aloe prokazuje značnou zručnost při vyplavování toxinů z těla. Optimálních výsledků dosáhnete, když odříznete z čerstvého listu aloe asi 15 cm (velké listy bývají ty koupené v obchodě. Pokud si pěstujete vlastní aloe, listy budou menší a kožnatější, takže budete potřebovat větší kus). Vyfiletujte list jako rybu – odstraňte kůži a trny. Vydlabejte průhledný gel a dejte si pozor, abyste nevybrali i hořkou základnu listu. Vmixujte do smoothie nebo snězte rovnou.

Infrasauna

Infračervené paprsky pronikají hluboko do organismu, zintenzivňují krevní oběh, zlepšují okysličování krve, zrychlují odstraňování toxinů z pokožky, zmírňují bolest a podporují imunitu. Infrasauna pomáhá tělu v jeho přirozeném detoxikačním úsilí, díky čemuž se urychluje i proces odstraňování těžkých kovů. Doporučuje se strávit v sauně 15-20 minut dvakrát týdně. Po saunování pijte hromadu vody, uspíšíte vyplavování toxinů z organismu.

Půst na šťávách

Pokud chcete detoxikaci posunout na jinou úroveň, zauvažujte o praktikování jednodenních půstů, během nichž nebudete konzumovat nic jiného než šťávy. Vaše šťáva by měla být z celeru, okurek a jablek. Budete-li chtít, pro zpestření můžete přidat trochu špenátu nebo koriandrové nati, ale základní ingredience by se neměly měnit. Tato kombinace obsahuje správný poměr minerálních solí, draslíku a přírodního cukru, díky němuž bude hladina glukózy ve vaší krvi během doby, kdy se vaše tělo bude zbavovat toxických těžkých kovů, stabilní.

Šťávy by mělo pokaždé být asi půl litru (16-20 oz) a pít by se měla každé 2-3 hodiny. Krom šťávy nepřijímejte nic jiného s výjimkou vody – ideálně půllitrovou sklenici hodinu po každé šťávě. Vaším cílem je vypít v průběhu dne šest šťáv a šest sklenic vody. Až to budete zkoušet poprvé, velmi se doporučuje víkend, během nějž budete moci zůstat doma. Pokud jste ještě nikdy nedetoxikovali, budete mít možná z jedů opouštějících vaše tělo nepříjemný pocit. V takovém případě se položte a odpočívejte. Až budete mít tento detox několikrát za sebou a budete se cítit v pohodě, bude dobré protáhnout půst na dva dny. Naplánujte si ale aspoň druhý den pobyt doma, to pro případ, že vám klesne hladina energie. Mnoha lidem ale vzroste.

Můžete se šťávou trochu experimentovat a přidávat si do ní další suroviny – například kapustu místo špenátu a občasnou špetku zázvoru pro chuť nebo trochu víc koriandrové nati, ale nepřežeňte to. Celer, okurka a jablko z vás vyplavují toxiny, a když přidáte příliš mnoho něčeho jiného, seberete prostor těmto klíčovým přísadám. Pokud budete tento šťávový detox provozovat každé dva týdny, měli byste v průběhu času dosáhnout působivých detoxikačních výsledků a skutečně pociťovat rozdíl.

Všechny výše uvedené techniky velmi efektivně pomáhají vyplavovat z vašeho systému těžké kovy, které už jsou na cestě díky vašim detoxikačním týmovým hráčům.

Závěr

Moderní život má své dobré i špatné stránky – důkazy bezpochyby vidíte každý den. Současný stav techniky sice kupříkladu znamená, že jsme online a dosažitelní 24 hodin denně 7 dní v týdnu, ale bohužel rovněž znamená, že jsme online a dosažitelní 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Dnes máme neuvěřitelné zdroje, jaké si naši předkové ani nedokázali představit – společenský pokrok naše životy v mnoha směrech usnadnil – a přesto trpíme. Nikdy předtím jsme nebyli vystavováni vlivu tolika jedovatých látek. A nadto stále neseme břímě dědičného toxického zatížení.

Vyhýbat se každodennímu náporu těžkých kovů je sice náročné, ale ochrana vašeho organismu za to stojí. Své osobní směsi těžkých kovů se můžete postavit! Pravdou je, že se vaše tělo chce léčit a každodenně pracuje ve váš prospěch. Jediné, co musíte udělat, je poskytnout mu nástroje a zdroje, aby mohlo započít s procesem hojení. Začněte sestavením hvězdného týmu detoxikačních prostředků působících proti těžkým kovům a začleňte do svého života několik užitečných postupů. Využijete-li těchto několika prostých tipů, budete moci převzít aktivní a mocnou roli při opětovném získávání vynikajícího zdraví pulsujícího životem, které si zasloužíte – a které máte mít.

Kazuistika: razantní zastavení chronické deprese

Stacy trpěla depresí vždycky, dokonce i jako malá dívka ve věku kolem deseti let. Dokonce už tehdy měla pocit, že nikdo její depresi nechápe, a cítila se ve svém utrpení velmi osamělá. Kdykoli se pokusila před rodinou vyjádřit své pocity, nebral na její stížnosti nikdo ohled. Rodina ji vždycky upozornila, jak „dobré“ to má, a připomněla jí všechny kladné věci, které patřily do Stacyina života. V důsledku se cítila jako někdo, kdo nemá o depresi dovoleno mluvit, a všechno držela v sobě. Vždycky se snažila nasazovat si šťastnou masku a na školních i rodinných fotkách vypadat tak vesele, jak to bylo možné. Ve skutečnosti však byla v agónii. Ačkoli měla přátele, pronásledoval ji pocit, že si k nim nedokáže najít opravdový vztah, protože vždycky vypadali šťastně a plní života, zatímco ona se usilovně snažila potlačit smutek a osamělost, které prostupovaly jejím životem.

Tento tichý boj trval desítky let. Během té doby Stacy navštívila tucty terapeutů, psychologů a psychiatrů. Vyzkoušela nejrůznější léky (antidepresiva a antipsychotika), ale nic z toho jí doopravdy nepomohlo; dokonce se zdálo, že je v některých směrech její stav ještě horší. Stacy už měla za sebou třicítku a stále si nasazovala šťastnou masku a dělala maximum pro to, aby depresi skryla před manželem, dokud si nebyla jistá, že ji neopustí, až mu své trápení svěří.

Po narození prvního dítěte se nicméně všechno zhoršilo. Stacy byla diagnostikována poporodní deprese. Tato diagnóza jí však z jejího pohledu neseděla, protože ona se tak cítila vždycky – deprese o různé síle ji provázela celým životem. Lékařům řekla: „To jsem tedy poporodní depresi měla vždycky.“

Teď, když měla manžela a dítě, byla její touha cítit se živá a probuzená a schopná starat se o dítě mnohem silnější než kdykoli předtím. Vyhledala pomoc několika odborníků na celostní medicínu. Dostavil se částečný úpěch, ale úroveň její deprese nadále cyklicky klesala a rostla. Pak ji jeden z jejích lékařů upozornil, že trpí otravou těžkými kovy. Absolvovala tedy řadu krevních testů a analýzu minerálů ve vlasech. Testy odhalily, že má v organismu stopy rtuti, z níž většina se soustředila v mozku. Lékař jí doporučil homeopatickou léčbu, aby se těžkých kovů zbavila, a k tomu režim spočívající v užívání bylinek a vitaminů. Nakonec podstoupila i nitrožilní chelační terapii, která měla její tělo zbavit těžkých kovů.

Stacy díky této léčbě vnímala mírné zlepšení stavu – větší, než u jakékoli přírodní léčby, kterou vyzkoušela předtím. V průběhu šesti měsíců pociťovala mírnou změnu nálady k lepšímu, ale pak se vše zastavilo na mrtvém bodě a ona začala opět ztrácet naději. Ten rozdíl nebyl takový, aby si udržela motivaci pokračovat ve svém úsilí.

Zanedlouho poté ji jeden přítel, který už byl mým klientem, doporučil, ať si se mnou promluví. Při rozhovoru se Stacy zakrátko vyšlo najevo, že má Stacy stále toxickou hladinu těžkých kovů v organismu. Konkrétně měla v sobě mnoho rtuti a rovněž nějaký hliník. Společně vyvolávala rtuť s hliníkem slitinovou reakci, což bylo částečně důvodem, proč byly její symptomy tak silné a přetrvávaly takovou dobu.

Doporučil jsem Stacy každodenní léčebný režim zahrnujících zmíněných pět potravin (koriandrovou nať, havajskou spirulinu, lesní borůvky, ječmen a řasu „dulse“). V průběhu tří měsíců začala Stacy pociťovat významné zmírnění deprese. Říkala, že to je, jako by jí někdo z ramen sundal nějaké těžké břemeno a jako by se odhrnul černý závoj, který měla do té doby před očima. Tyto pocity v ní podnítily motivaci držet se detoxikačního protokolu. Po dvou letech, kdy těchto pět potravin pravidelně konzumovala, prohlásila, že se cítí jako v dětství, než jí bylo deset a než poprvé nastoupila deprese. Její pocity smutku a hrůzy byly pryč a Stacy se cítila, jako by v životě dostala úplně novou šanci. Dokonce dokázala znovu rozdmýchat staré vztahy s rodinou a přáteli, které kvůli její depresi skomíraly. Pro Stacy to bylo úplné znovuzrození. Vyrazila vpřed a už nikdy se neohlédla.

 

Zdroj

Zdroj: www.osud.cz/