Jak působí vaše astrologické znamení na vaše tělo

21.01.2018 12:56

1892

z evome.co

Léčitelé minulosti se obraceli k energiím vesmíru, aby lépe porozuměli neduhům svých pacientů a aby podpořili své snahy. Jako nástroje, které měly poukázat na ty nejlepší léčebné postupy vhodné u daného jednotlivce, se využívaly jak sny, tak astronomie.

Dnes už to sice není standard, ale i tak se můžeme učit od těch, kdo přišli před námi. Vaše znamení působí na jednu každou část vašeho těla. Chcete-li lépe porozumět, najděte si své znamení zde:

Beran (21. březen – 19. duben)

Beran vládne nad obličejem, hlavou a vlasy. Je zaměřen na oblasti ambic a hněvu, jeho energie se často projevuje v podobě odhodlanosti, sebedůvěry a odvahy. Když se tato energie dostane mimo stav rovnováhy, může vést k migrénám, nízkému sebevědomí, potížím s dutinami, bolestem hlavy a častým rýmám. Může se projevit i na kůži – prostřednictvím akné, ekzémů, vyrážek a padání vlasů.

Jak se léčit: je čas najít si v životě rovnováhu, nalézt pohodlnou pozici mezi nasloucháním egu a skrýváním se v pozadí. Další důležitou součástí hledání rovnováhy je překonání neustálého přemýšlení, uvolnění pozornosti pro svět kolem a žití v pohodlném tempu.  

Býk (20. duben – 20. květen)

Býk vládnoucí krku, štítné žláze, krčním mandlím a horní části zad disponuje energiemi, pro které je typická stabilita a vytrvalost. Tato energie se často zaměřuje na koncept bezpečí a sebejistoty, zejména ve vztahu k fyzickému a hmotnému majetku. Když vaše energie ztratí rovnováhu, projeví se ve formě bolestí v krku, ztráty hlasu, bolení za krkem a bolestí horní části zad. Můžete také mít pocit, jako byste měli strach, že něco v životě ztratíte, jen si nejste jisti, co.

Jak se léčit: potřebujete ve svém životě najít pocit bezpečí a organizace. To je možná praktický požadavek, ale praktičnost k vašim energiím hovoří tak jasně, jak lehkomyslnost nikdy nebude. Zaměřte se také na oblast hrdla a manifestujte léčivé energie zpěvem či nošením modrých krystalů. Nezanedbávejte ani své fyzické okolí – postarejte se, abyste se v něm cítili jistě a bezpečně. 

Blíženci (21. květen – 20. červen)

Blíženci vládnou především nad mozkem, ovlivňují schopnost soustředění myšlenek a imitace mimických gest. Zrozenci ve znamení Blíženců si umějí uspořádat myšlenky jasným a efektivním způsobem, který jim umožňuje vyjádřit vše stručně a výstižně. To z nich dělá výborné řečníky, diskutéry a spisovatele. Když vaše energie ztratí rovnováhu, poznáte to celkem snadno. Vaše schopnosti se vytrácejí a vy se najednou potýkáte s roztříštěným myšlením a duševní zmateností.

Jak se léčit: Jako Blíženci byste si měli vést deník. Ten vám umožní uchovávat si jasné vnímání vašeho myšlenkového procesu a rozpoznat počínající problémy, ještě než se stihnou úplně rozvinout. Meditace vám pomůže zklidnit myšlenky a zharmonizovat energie, čímž se znovu dostanete do ohniska. 

Rak (21. červen – 22. červenec)

Energie Raka vládnou hrudníku, prsům a srdeční oblasti. Ti, kdo se narodili ve znamení Raka, dovedně směrují své emoce a snadno se vyjadřují. Jsou velmi chápaví a často se cítí povolaní ke službě druhým. Ztráta rovnováhy se u Raků projevuje pocity zmatenosti, vyčerpanosti a podrážděnosti. Dostavit se mohou i dýchací problémy, bolest na hrudi či kašel.

Jak se léčit: dechová cvičení vám pomohou koncentrovat léčivou energii v dýchacích cestách. Zesilovat léčivou energii můžete i soustředěním se na svoji touhu sloužit. Dobrovolnictví, dárcovství a humanitární činnost působí léčivě zvlášť na vás, Raky. 

Lev (23. červenec – 22. srpen)

Lev vládne srdci a horní části zad. Vaše energie se točí kolem sebedůvěry, hrdosti a věrnosti svému já. Když se rozhodnete, co chcete, a vaše srdce po tom zatouží, vaše vnitřní lví energie vám zajistí sílu a motivaci jít za svým cílem, ať to stojí, co to stojí. Ztrátu rovnováhy poznáte podle nízké sebedůvěry, stydlivosti a náhlých starostí, o jejichž existenci jste do té doby nevěděli. Na fyzické úrovni se dostavují problémy se srdcem.

Jak se léčit: Nejlepší způsob, jak může Lev vpustit do svého života léčivou energii, spočívá v uměleckém a tvořivém projevu. Ať už vás baví malovat, zpívat, kreslit, nebo hrát, pusťte se do toho a objevíte svoji ztracenou rovnováhu (a ani v tom nemusíte být dobří). Jóga vám pak pomůže spojit se se srdcem, otevřít je a přijímat léčivou energii.

Panna (23. srpen – 22. září)

Energie Panny, která vládne žaludku a trávicímu traktu, je solidní, dobře uzemněná síla. Jejím hlavním tématem je houževnatost a schopnost čelit těžším okamžikům života. Je to neuvěřitelně paličatá energie, která disponuje i schopností opravdu vnímat detaily každodenního života. Nevyrovnaná energie Panny se zhusta projevuje v podobě problémů souvisejících s trávením, jako jsou poruchy příjmu potravy, neustálé držení diet, zácpa a zažívací potíže. Tato energie může též vést k posedlosti detaily, k neustálému přemýšlení a analyzování a k vzrůstající tvrdohlavosti.

Jak se léčit: Nejprve musíte energiím otevřít dveře a přivítat je – toho dosáhnete zmírněním očekávání, která ve vztahu k sobě máte. Když budete neustále soustředěni jen na sebe, nebudete moci vnímat okolní energie. Meditujte a zklidňujte svoji mysl, zaměřujte se na „tady a teď“. Uvidíte, že mír a léčení vám zajistí cvičení a tvořivost. 

Váhy (23. září – 22. říjen)

Váhy vládnou ledvinám, močovému měchýři a bedrům. Vaše energie se točí kolem vztahů – poznávání jiných lidí, budování kontaktů, společného růstu a vzájemné pomoci. Když bude tato energie v nerovnováze, budete mít sklony izolovat se od ostatních a připravovat se tak o samotné kořeny vaší energie. Nerovnováha se může projevit i jiným extrémem – nadměrnou závislostí na ostatních. K fyzickým projevům patří časté močení, infekce močového měchýře a bolesti spodní části zad.

Jak se léčit: Začněte tím, že ohnisko své pozornosti přesunete k pomoci ostatním. Učte se je někdy dávat na první místo, praktikujte umění kompromisu. Pokud jste naopak přespříliš závislí, je načase objevit svoji nezávislost a dokázat si, že jste soběstační.

Štír (23. říjen – 21. listopad)

Nikoho asi nepřekvapí, že ohnivý Štír vládne genitáliím. Vaše energie se zaměřuje na zkoumání vaší temnější stránky a všeho, co je tabu a co lze vynést na světlo a otevřeně to přijmout. Hlavním tématem vaší energie je růst, transformace a zkušenosti, které mohou vycházet jedině z toho, že člověk plně a intenzivně žije. Když se vaše energie dostane mimo rovnovážný stav, začnou vás změny, z nichž byste byli dříve nadšení, zmáhat a unavovat. To se může projevit jako deprese, změny libida a pohlavně přenosné choroby.

Jak se léčit: Důležité je, abyste se znovu začali soustředit na temnější stránku vaší osobnosti. Přijímejte životní změny tak, jak přicházejí, a vnímejte je jako pozitivní věc. Meditace vám pomůže dobít baterie a zharmonizovat myšlenky. Účinek bude silnější, pokud budete meditovat poblíž vody, například u jezera či moře.

Střelec (22. listopad – 21. prosinec)

Střelec, který vládne játrům, bokům a stehnům, má energii, která se točí kolem zkušeností, zakoušení, prožívání. Vaše energie je vždycky připravena k nějakému dobrodružství. Vzkvétá, když se učíte, zkoumáte a dostáváte lekce, které může dávat jen plně prožívaný život. Svět, v němž žijete, chcete chápat na úplně nové úrovni.

Nerovnováha vaší energie se může projevovat jako jaterní problémy, roztěkanost, bolest v kyčlích a touha příliš si dopřávat. Může na sebe též vzít podobu pasivní mentality a náhlé nechuti učit se a rozšiřovat si horizonty, což je přesně opačný přístup k životu, než jaký je pro vás vhodný.

Jak se léčit: I když budete mít pocit, že vás učení a zjišťování nezajímá, donuťte se k tomu, abyste vyrazili ven, cestovali po světě, zažívali nové a vzrušující věci, které vás budou motivovat a otevřou vám mysl. Pouštějte se do nových zážitků, najděte si nové koníčky a pokoušejte se vypadnout ze své zažité role, aby se něco začalo dít. Během té doby dodá vaší energii sil fyzická aktivita.

Kozoroh (22. prosinec – 19. leden)

Kozoroh vládne zubům, kolenům a kostem. Jeho energie je praktická a důsledně strukturovaná a vy žijete život způsobem, který lze popsat jen jako organizační dokonalost. Vy sami jste velmi ambiciózní – máte motivaci tvořit a dosahovat cílů. Vaše schopnost přepečlivě plánovat vám pomáhá dostat se tam, kam chcete. Nerovnovážná energie se může projevovat zubními kazy, bolestmi zubů a problémy s koleny. Možná také příliš pracujete a zapomínáte na jiné aspekty svého života, případně využíváte práci k tomu, abyste se vyhýbali emocem.

Jak se léčit: Zpomalte na okamžik a zamyslete se nad svým životem. Udělejte si seznam priorit a přepracujte si osobní časový plán, aby se do něj vešlo všechno, co považujete za důležité. Neměl by obsahovat jen ty vážné věci jako je práce, ale i činnosti, které vám přinášejí radost, například koníčky. K udržení životní rovnováhy vám rovněž pomůže jak meditace, tak vedení deníku.

Vodnář (20. leden – 18. únor)

Vodnář vládne kotníkům a nervové soustavě a disponuje čerstvou, inovativní a evoluční energií. Vy se nenecháváte zkrušit vážností života – vaše energie vás tlačí k tomu, abyste viděli celkový obraz věcí a zaměřovali se na blaho lidstva jako celku. Když vás postihne energetická nerovnováha, máte sklony překročit hranici směrem k myšlení typickému pro „šílené vědce“; ztrácíte kontakt s realitou. Postihují vás záchvaty paniky či stavy silné úzkosti. Na fyzické úrovni se mohou dostavovat bolesti kotníků.

Jak se léčit: Abyste dosáhli opětovné energetické rovnováhy, nesmíte ztratit ze zřetele své výtvory a své snahy – musíte je vnímat jako součást celkového obrazu situace a jako takové je realizovat. Jestliže už nějakou dobu uvažujete o humanitární práci, ale ještě jste s ní nezačali, je právě čas! Najděte si lidi, kteří vás budou inspirovat, obklopte se jimi a těšte se ze vzrušení a motivace, kterou vám budou přinášet jejich myšlenky, nápady a příběhy.

Ryby (19. únor – 20. březen)

Ryby vládnou spodní části nohou a šišince. Mají aktivní a kreativní energii a vás to pudí k tomu, abyste se vyjadřovali prostřednictvím řady různých druhů umění včetně hudby a tance. Vaše energie je poháněná spirituálně a má sklony projevovat se ve všech oblastech vašeho života. Když ztrácíte rovnováhu, začínáte se cítit zmatení či duchovně ztracení. Dříve spolehlivá intuice vás náhle zrazuje a vy cítíte, že ztrácíte kontakt se sebou i se světem kolem vás. K dalším projevům patří hypochondrie, nadměrné soustředění se na sebe nebo ztrácení kontaktu s ostatními lidmi přítomnými ve vašem životě.

Jak se léčit: Nejdůležitějším faktorem je opětovné nalezení duchovní rovnováhy, která byla vždycky základem vaší existence. Meditace vám umožní znovu se spojit se ztracenou duchovností, jež byla vždy vaší součástí, změnit směr, jímž se v životě ubíráte, a nalézt smysl pro rovnováhu. Zkuste najít nějaké cesty, jimiž povedete svou rostoucí energii – něco velmi kreativního nebo produktivního. Vaši energii zesílí i masáž nohou nebo reflexní terapie.

 

Zdroj

Zdroj: veksvetla.cz/jak-pusobi-vase-astrologicke-znameni-na-vase-telo/

Zpět