Od bolestí zad pomůže masáž chodidla

19.03.2016 22:37

Family Life Goals

Věděli jste, že když vás bolí páteř, můžete bolest zmírnit pomocí masáže nohou?

Podle studie, kterou realizovala jedna íránská organizace zaměřená na výzkum v oblasti porodnictví a poporodní péče, prý cílená masáž chodidel úžasně pomáhala zdravotním sestrám s bolavou páteří.

Výzkum probíhal tak, že 50 dobrovolníků z řad zdravotních sester a bratrů, kteří podle svých slov trpěli chronickou bolestí spodní části zad, třikrát týdně docházelo na 40minutové masáže, a to po dobu dvou týdnů. Polovina z nich podstupovala reflexní masáž cílenou na konkrétní části těla související s bolestí zad, druhá skupina měla obecné masáže.

Na konci testu trpěli účastníci, kteří chodili na reflexní masáže, mnohem menšími bolestmi zad než jejich kolegové a kolegyně. Oběma skupinám nicméně masáže hodně pomohly.

Tato studie prokazuje, že bolest spodní části zad může zmírnit jakákoli masáž, ale že masáž cílená na konkrétní oblasti těla, které mají vztah k bolestem zad, pomáhají mnohem víc.

Chodidla a bolest zad

Je prokázáno, že nohy a držení těla obecně s bolením zad velice souvisejí.

Po stranách chodidel se nacházejí body, které mají vztah k bolestem páteře, a když je budeme masírovat, může se dost dobře stát, že bolest a ztuhlost zad dočista zmizí. Jestli budete masáž provádět sami, nebo jestli požádáte někoho jiného, je vcelku jedno, protože obojí je stejně efektivní.

Masáž je příjemná a opravdu zdravá, výsledky se dostaví hned po prvním masírování. Věnujte této činnosti 10-20 minut 2-3 dny v týdnu a uvidíte sami.

Jak na to:

Posaďte se na zem se zkříženýma nohama a uchopte do ruky jedno chodidlo.

Páteř představuje linie, která vede od po vnitřní části chodidla od paty k palci.

Vizualizujte si linii jako páteř a v duchu si ji rozdělte na oddíly odpovídající částem páteře (kostrční, křížový, bederní, hrudní a krční; tzn. bolest uprostřed zad bude odpovídat prostředku linie).

Jemně linii masírujte směrem od paty k palci, mačkejte ji bod za bodem a na místech, která nějakým způsobem vybočují (vyvolávají reakci v páteři nebo mají trochu jinou strukturu), pobuďte déle – jako v tomto videu. Opakujte.

    (odkazy na výchozí studie jsou uvedeny pod orig. článkem)

 

Zdroj

Zdroj: www.osud.cz/od-bolesti-zad-pomuze-masaz-chodidla

Zpět