PŘESLIČKA- bylina poskytující křemík a antioxidanty

03.04.2012 11:48

 

Přeslička je jedním z nejbohatších rostlinných zdrojů křemíku. David Wolfe, jeden z nejznámější obhájců syrové stravy a přírodního zdraví ji označuje za jednu ze šesti “ super-bylin“.

Křemík z přesličky pomáhá dodávat kostem jejich sílu a udržuje pružnost pleti. Kolagen, substance, která dodává kůži její elastičnost, je zhotoven z křemíku. Bylinkáři dnes nejčastěji přesličku používají k léčení infekcí močových cest, ledvinových kamenů a benigní hyperplazii prostaty (zvětšená prostata). Téměř každá bylinná směs určená k léčení ledvin a močového měchýře bude obsahovat tinkturu z přesličky. Dle klinických důkazů je přeslička obsahuje silné antioxidanty, ulehčuje od otoků, zánětu kostních kloubů a osteoporóze (řídnutí kostí).

U PŘESLIČKY JSOU PROKÁZANÉ EFEKTIVNÍ ANTIOXIDAČNÍ VLASTNOSTI

Klinické studie z roku 2010 ukázaly, že extrakt z přesličky by mohl být považován za bezpěčný přírodní antioxidant. Studium publikované v „the Journal of Medicinal Food “ ukazuje na silné účinky extraktu z přesličky ve slunečnicovém oleji a tuku ze sojových bobů. Při podání obou byly volné radikály potlačeny.

Ne jen to, ale tento extrakt byl ještě schopen zabránit rakovinným buňkám v množení.

KŘEMÍK Z PŘESLIČKY JAKO BUDOUCÍ LÉK OSTEOPORÓZY ?

Další lékařské studium vykonané v Itálii zahrnulo přesličku do léčby řídnutí kostí. 122 žen konzumovalo prášek z přesličky nebo přesličku ve směsi vápníku. Všechny ženy zakusily zvýšený nárůst hustoty kostí. Nicméně, vědci váhají, zda tuto studii přijmout a doporučit další klinický výzkum.

KŘEMÍK SE V LIDSKÉM TĚLE MĚNÍ VE VÁPNÍK

Proč může přeslička zlepšit hustotu kostí?

Bylinkář Dr. John Ray Christopher zdokumentoval svůj úspěch při používání přesličky jako část rostlinného vzorce pro vápník. Mluví o křemíku jako o “ hlavním rostlinném vápníku“. Podle Dr. Christophera, se křemík v těle přetváří na vápník. Tento „bylinný vzorec vápníku“ obsahuje nejen přeslička, ale také lobelka, ovesná sláma a kořen kostivalu lékařského.

David Wolfe souhlasí. Odkazuje na kandidáta Nobelovi ceny z roku 1975 C.Louis Kurvran, který popisuje paralely mezi rostlinným křemíkem a vápníkem. Na křemík bohaté potraviny jsou rajčata a šlupka okurky. Na křemík bohaté bylinky jsou přeslička, ovesná sláma, kopřiva a vojtěška. Tyto bylinky mohou být smíchané a vyroben z nich čaj zalitím horké vody a ponecháním několikaminutovém louhování. Tři šálky čaje poskytnou bohatý zdroj rostlinného vápníku.

Pozn. překl.:

Pro ty, kteří se stravují „syrovou stravou“ – vytvořte si výluh za studena. Sušenou přesličku dát do studené nebo vlažné vody a nechat několik hodin odstát. Výluh je velmi příjemný.

Kopřivu do smoothies, nebo do salátu.

Okurku a rajčata – nejlépe sníst.

(Donna Earnest Pravel, pro NaturalNews)

Překlad: www.jajsem.com

Zdroj: www.naturalnews.com

 

Zdroj: www.jajsem.com

 

 

Zpět