Studie : Meditace vás nepochybně vyléčí

02.03.2014 14:21

 

Po celém světě přibývá případů, kdy meditace prokazatelně pomáhá v léčení nespočetně druhů různých nemocí, tak se vědci rozhodli porozumět, jak může mít meditace vliv na fyzickou stránku těla.

Nové studie vědců ze Španělska, Francie a Wisconsinu prokázaly první důkazy specifických molekulárních změn v těle, po pravidelných hlubokých meditacích.

Studie se zaměřila na dvě skupiny lidí, kdy jedna praktikovala hlubokou skupinovou meditaci vedenou zkušenými meditátory oproti skupině, která neměla o meditaci ponětí, kteří se věnovali jiným činnostem. Po osmi hodinách experimentu se u skupiny, která se věnovala hluboké meditaci prokázaly genetické a molekulární změny, které jsou schopné regenerovat organismus a opravdu léčit.

„ Je to pro lidstvo první krůček k lepšímu, kdy se poprvé oficiálně uznalo, že hluboká meditace dokáže urychlit změny lidských genů, “ uvedla studie autora Rocharda J. Davindsona, zakladatele Center for Investigating Healothy Minds a také William James a Vilas Profesor of Psychology a Psychiatry na universitě Wisconsin Madison.
 

Pokusy založené na mentálním léčení mají prokazatelně výrazné účinky například v případech těžkých zánětlivých chorob, dle nových studií, které jsou podporovány asociací American Heart Association jako preventivní zásah. Tyto nové výzkumy nám můžou ukázat zcela jiné možnosti v oblasti naší biologie.

 

zdroj : activistpost.com   

překlad: svobodnenoviny.eu

Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

 

Zpět