Tipy k detoxikaci po vánočním hodování

25.12.2012 15:23
 
Zde je pár přírodních a levných tipů, jak si poradit v případě přechodného nedostatku sebeovládání, které může způsobit žaludeční potíže. Nastartují váš zažívací systém opět na plné obrátky.

Při všem tom lahodném jídle, které máme na výběr během svátků, a navzdory našim nejlepším snahám co nejvíce hodování omezit, existují okamžiky, kdy je téměř nemožné odolat další porci nějaké lahůdky.

Zde je pár přírodních a levných tipů, jak si poradit v případě přechodného nedostatku sebeovládání, které může způsobit žaludeční potíže. Nastartují váš zažívací systém opět na plné obrátky.  

 

Fakta

Náš zažívací systém je důležitým klíčem k dlouhému a zdravému životu. Na trávení se podílí řada orgánů, které pracují společně na tom, aby rozložily, absorbovaly a zpracovaly živiny v potravinách, které jíme. Bez zdravého zažívání může být tělo špatně živené, nahromadí se toxiny a to vede k degenerativním chorobám.

S použitím bylin a plnohodnotných potravin můžeme jednoduše podpořit přirozenou detoxikaci orgánů našeho těla.

Tady je několik jednoduchých triků, jak využít potraviny, které máte běžně ve spížce, na spravení trávícího systému.

 

Bylinný elixír

Bezkofeinové bylinkové čaje dokážou snížit nepříjemné pocity po přejedení. Tyto léčivé listy jsou teplé a uklidňující a okamžitě poskytují péči zažívacímu systému.

* Máta peprná – Používá se po staletí, aby ulevil zažívacímu systému. Pomáhá snížit plynatost a zažívací potíže.

* Heřmánek – Má protizánětlivé a protikřečové vlastnosti, čaj zklidňuje a zmírňuje napětí, které se často vyskytuje v souvislosti se zažívacími potížemi.

* Citronová tráva – Uklidňuje trávící systém a utišuje nervy.

 

Přejděte na zelenou! 

Zelené šťávy jsou nabité živinami. Pití smaragdových drinků plných slunce pomůže uvolnit toxiny uložených v celém systému. Zelené šťávy dokážou pročistit váš zažívací systém, dají věci do pohybu a přitom poskytnou extra dávku snadno dostupných živin.

Začněte se zeleninou, která je šetrná k vašemu systému, jako je celer a okurky a přidejte trochu jablek na oslazení.

 

Přírodní enzymy

Ananas obsahuje trávící enzym bromelin a papája obsahuje papain. Tyto přírodní enzymy podporují zažívací systém při štěpení a absorpci živin z přijatých potravin.   Konzumace čerstvých šťáv z tohoto ovoce uleví při nadýmání, podrážděném žaludku a případné zácpě či průjmu.

 

Na zdraví

Teplá citronová voda se používá v mnoha prastarých medicínách. Zmírňuje zažívací potíže, podporuje detoxikaci jater, normalizuje trávící šťávy, a zmírňuje střevní nadýmání. Citrón aktivuje játra, aby uvolnila toxiny, a pomáhá vyčistit a odplavit případnou vlákninu, která zůstane ve střevech.

Smíchejte šťávu z půlky citrónu a cca čtvrt litru teplé vody. Vypijte na lačno po probuzení.

 

Koření to jistí

Zázvor povzbuzuje trávení tím, že urychluje pohyb jídla ze žaludku do tenkého střeva. Při zažívacích potížích je hojně používaný po celém světě. Zjistilo se, že zázvor uklidňuje výstelku zažívacího traktu a uvádí do rovnováhy žaludeční šťávy, takže je to skvělý lék při přejedení.  

Oloupejte a nakrájejte na plátky třícentimetrový kus čerstvého zázvoru. Vložte do tří hrnků vřící vody. Povařte pět minut, oceďte a pomalu čaj popíjejte. Můžete ho dochutit nějakým přírodním sladidlem.

 

Přirozená fermentace

Potraviny, jako je třeba syrové kysané zelí, mají přirozený vysoký obsah probatik a poskytují prospěšné enzymy, které zvyšují stravitelnost jakéhokoliv jídla. To podporuje kyselinu mléčnou, která naopak podporuje růst zdravé střevní mikroflóry a zároveň zabraňuje nárůstu škodlivých bakterií a zvyšuje vstřebávání živin.

I když je během svátků pravděpodobnější, že budeme v pokušení dopřávat si, tyto jednoduché přírodní léčivé prostředky podporují zdravé zažívání v jakoukoliv roční dobu.

Zdroj: www.osud.cz

 

Zpět