Těhotenská masáž

je relaxační a uvolňující proces. Masérské tahy jsou velmi jemné a plně přizpůsobéné na míru klientky. Během těhotenství mohou ženy cítit různé potíže pohybového aparátu díky hormonálním změnám, nárůstem objemu a hmotnosti.

Masáž v těhotenství je vhodná a účinná jako prevence bolestivých spasmů, těžkých nohou, otoků. Masáž zabraňuje stresu a úzkosti, pomůže Vám zrelaxovat se, „cítit se dobře“, což napomáhá ke zdravému těhotenství.  S masáží se i zvyšuje tělesné a smyslové vědomí, což způsobuje, že lépe přijímáte Vaše tělesné změny a nárůst hmotnosti, které často způsobují stres a potíže pro nastávající maminku.

Účinky Těhotenské masáže

S rostoucím bříškem je nadměrně namáhaná páteř i okolní svalstvo zad, zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Svalové napětí je možné odstraňovat jemnými hmaty v oblasti šíje, bederní části zad, v oblasti kolem kosti křížové. V těhotenství je také častou nepříjemností pocit napětí v dolních končetinách nebo jejich otoky. Masáž podporuje lymfatický systém, může zmírnit zadržování tekutin v těle. Správně vedenou masáží podporujeme a zrychlujeme celý metabolismus, posilujeme imunitní systém. Těhotenská masáž stimuluje krevní oběh, což způsobuje okysličení krve a posílání více živin do buněk, tudíž i samotnému miminku a masáž tak působí i jako prevence vzniku křečových žil.