Bolesti zad

Klasická medicína prohlašuje, že se bolesti zad objeví po poškození vaziva , kloubů nebo při systémové infekci. Většina lidiček prožívá nějakou formu bolesti zad, ale většinou zmizí dřív než se odhalí příčina. Chronická bolest zad je většinou výsledkem bolesti nebo citlivosti v kostrči, která prodělala úraz a po pádu nebo na ni tlačí ischiatický nerv. Dále může být příčinou infekce ledvin, rozklad kloubů mezi páteří(osteoartritida) nebo bolest v zádových svalech(zánět vazivové tkáně). Léčba je různá a zahrnuje odpočinek , léky proti bolesti, protizánětlivé léky, léky na uvolnění svalů, akupunkturu, cvičení a fyzioterapii.

Podle metod přírodního léčení se bolest bederní páteře objevuje z mnoha příčin, ale nejčastější je poškození ledvin kvůli výživově chudé stravě a stresu. Stres se považuje za nejškodlivější faktor poškozující energii celého systému, především svalů a zad. Když jsou ledviny a svaly s nimi spojené oslabeny vzniká svalová křeč. Způsobují ji svaly po stranách páteře a je tak vyvíjen nestejný tlak na obratle. Následkem ohnutí páteře se mohou přiskřípnout ploténky a nervy což způsobuje akutní bolest.

Bolest střední části zad se spojuje s nevyvážeností jater a sleziny. Tyto orgány poskytují mimo jiné energii střední části zad.

 

Bolest v horní části zad může být způsobena nadměrnou energii ledvin, která vede směrem nahoru ke krku nebo nedostatečnou energii srdce či napětím v ramenních svalech, které je způsobeno stresem a nevyvážeností jater a žlučníku.

 

Bolest zad může mít také původ v mnohem obyčejnějších úkonech jako je zvedání těžkých věcí, příliš dlouhé stání, špatné držení těla, nedostatek cvičení nebo může vycházet od ledvin či problémů s reproduktivními orgány


 

Čakry
Krční – jsem ochoten sdělovat své touhy a důvěřovat procesu života
Srdeční – přijímám bezpodmínečně lásku
Solar plexus – jsem ochoten znovu určit , kdo jsem a co je mou skutečností
Křížová - jsem otevřen a vytvářím harmonii pro sebe jako sexualní bytosti
Kořenová - jsem schopen přežít,přijímám svoje místo na světě


 

Emoce

Bolest zad může být vnímána jako nejkomplexnější bolest, protože je spojena s mnoha emocemi a myšlenkami. Vždy když mám bolesti zad ,ptám se sám sebe  co se děje v mém životě když se to projevuje tímto způsobem. Stojím tváří v tvář důležitému rozhodnutí týkajícímu se financí? Cítím se nemilován? Nepřekvapuje mne, že se moje myšlenky a emoce projevují bolestí zad, protože během dne si uvědomím skutečný problém, který mám v mysli.
V knize „ Heal You Body“ (Uzdrav své tělo) od Luise Hay,popisuje spisovatelka obratel po obratli k čemu se bolest vztahuje a jsou v ní uvedeny vlivy způsobené vychýlením páteře.Každý obratel poskytuje energii oblasti těla, která se k němu vztahuje a pokud není páteř vyvážená může nastat bolest a další z toho vyplívající potíže. Stačí si uvědomit, že je třeba se podívat na emocionální příčiny v každé oblasti zad.


 

Horní partie zad a krční páteř - bolest může být způsobena nedostatkem omocionální podpory; pocity , že tě nemá nikdo rád  a možná i tím , že sám lásku nedáváš a také pocitem příliš velké zodpovědnosti.

 

Střední partie zad – pokleslost pod tíhou viny, příliš velké starosti a uzavřenost přijetí životního požehnání.

 

Spodní partie zad – bolest je často spojena s finančními problémy. Také to může být nedostatek blahobytu, problémy sexuální a pocit, že si musíš udržet statečný výraz v obličeji ve chvílích nejistoty a strachu.


 

Doporučené komplementární metody

 

Vyhýbat se stresu a přibývání na váze. Vhodná je dieta obsahující celozrné produkty, čerstvou zeleninu , fazole, ovoce a potraviny chudé na živočišný tuky. Omezit tělesnou váhu. To platí zejména pokud je zvětšen objem žaludku, protože ten má tendenci tlačit na bederní oblast zad.
 
Pravidelné aerobní cvičení – 30 minutová každodenní rychlá chůze. Chůze nejen ,že procvičuje tělo, ale také pročišťuje mysl. Je to skvělý způsob jak omezit stres.
 
Denní protahovací cvičení na uvolnění a tónování svalů. Nejlepší je provádět jej ráno po probuzení. Jsou různé programy na protahování. Skvělou formou je cvičení Dana Millmana popsané v knize „Everyday Enlightenment“ (Každodenní osvícení). Dále je také příznivá terapeutická masáž, hodroterapie či hydroterapie kombinovaná s esenciálními oleji – horké obklady ne bolestivé místo - tím se zvýší oběh. Potom studený obklad na omezení opuchnutí. Na obklady se mohou použít i esenciální oleje. Olej,například heřmánkový,bude působit protizánětlivě a proti křečím. Libavka položená, kafr nebo eukalyptus pomáhají ohřát a uvolnit svaly.
Tělesná terapie BOWEN, akupresura, akupunktura, Bachova květová terapie, bylinkové čaje, meditace a prosba – představ si pozitivní výsledek všech situací. Představ si sám sebe raději, že jsi , nežli jen konáš.
Vyšetření u chiropraktika